Przejdź do treści
Krysytna Romańska-Gocka

Dr n. med. Krystyna Romańska-Gocka, specjalista dermatolog

Bydgoszcz, ul. Świętojańska 10/2, Rejestracja telefoniczna: 605 413 908.

email: dermatol@poczta.onet.pl Krystyna Romańska-Gocka - ZnanyLekarz.pl

O mnie

Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Od zakończenia studiów, przez 17 lat, pracowałam w Klinice Dermatologicznej Collegium Medium w Bydgoszczy. W 2000 roku uzyskałam stopień doktora nauk medycznych, w 2004 r. specjalizację II stopnia z dermatologii i wenerologii. Obecnie pracuję na stanowisku adiunkta w Katedrze Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej Collegium Medicum w Bydgoszczy.
Jako nauczyciel akademicki zajmuję się pracą dydaktyczną i naukową. Prowadzę zajęcia ze studentami, jestem promotorem wielu prac magisterskich z zakresu kosmetologii.
Leczeniem dermatologicznym zajmuję się w Poradni Dermatologicznej i w Gabinecie Prywatnym.
Jestem autorem 80 prac naukowych i doniesień zjazdowych, opublikowanych w krajowym i międzynarodowym piśmiennictwie. Większość z nich dotyczy alergicznych chorób skóry, w szczególności atopowego zapalenia skóry, choroby Duhringa i trądziku różowatego. Wspólnie z siostrą, jestem autorką tłumaczenia francuskiego podręcznika Marie Claude Martini pt. Kosmetologia i farmakologia skóry (redakcja naukowa wydania polskiego profesor Waldemar Placek) a także współautorką tłumaczenia z języka angielskiego podręcznika dermatologii klinicznej.
Moje prace prezentuję na corocznych kongresach Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii. Poprzez czynny udział w kongresach krajowych i międzynarodowych poszerzam wiedzę i zapoznaję się z opiniami światowych autorytetów.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii.

Powrót do strony głównej